Giv dit barn en ægte luksusoplevelse med denne ikoniske Mercedes AMG G63 elbil. Med sit robuste design og realistiske detaljer er den perfekt til små bilentusiaster, der vil køre med stil.
Bilen er udstyret med to kraftige 12V motorer og et stærkt batteri, som sikrer en stabil og jævn kørsel med hastigheder op til 3-5 km/t. De bløde EVA-gummihjul og baghjulsaffjedring giver god komfort og et solidt vejgreb – både på fliser, asfalt og let ujævnt underlag.
Den er spækket med fede funktioner som LED-lys, motorlyd ved start, musik, horn samt mulighed for at tilslutte MP3/USB/SD. Det komfortable lædersæde og de åbne døre gør oplevelsen endnu mere realistisk.
For maksimal sikkerhed har bilen både sikkerhedssele, blød start (soft start) og mulighed for forældrekontrol via 2.4 GHz fjernbetjening med flere hastighedsniveauer. Barnet kan selvfølgelig også selv styre bilen med speeder og rat.
En perfekt gave til børn, der elsker luksusbiler, sjov og eventyr – og som vil have en køreoplevelse lidt ud over det sædvanlige
| Batteri | 12V / 7500 Ah Lithium |
| Farve | Sort |
| Motor | 2x 12V Motors |
| Hjul | Kraftige gummihjul |
| Sæde | Komfortabelt lædersæde |
| Fjernbetjening | 2.4GHz (fuld forældrekontrol) |
| Funktioner | Lys, lyd og musik |
| Volumenkontrol | Ja |
| Tilslutning | MP3- og USB-tilslutning |
| Døre | Oplukkelige |
| Sidespejle | Ja |
| Sikkerhed | Sikkerhedssele |
| Batteriindikator | Ja |
| Maks. brugervægt | 30 kg. |
| Mål (samlet) | 110,5x69x56,5 cm |
| Nettovægt | 17 kg. |
| Oplader | Medfølger |
Giv dit barn en ægte luksusoplevelse med denne ikoniske Mercedes AMG G63 elbil. Med sit robuste design og realistiske detaljer er den perfekt til små bilentusiaster, der vil køre med stil.
Bilen er udstyret med to kraftige 12V motorer og et stærkt batteri, som sikrer en stabil og jævn kørsel med hastigheder op til 3-5 km/t. De bløde EVA-gummihjul og baghjulsaffjedring giver god komfort og et solidt vejgreb – både på fliser, asfalt og let ujævnt underlag.
Den er spækket med fede funktioner som LED-lys, motorlyd ved start, musik, horn samt mulighed for at tilslutte MP3/USB/SD. Det komfortable lædersæde og de åbne døre gør oplevelsen endnu mere realistisk.
For maksimal sikkerhed har bilen både sikkerhedssele, blød start (soft start) og mulighed for forældrekontrol via 2.4 GHz fjernbetjening med flere hastighedsniveauer. Barnet kan selvfølgelig også selv styre bilen med speeder og rat.
En perfekt gave til børn, der elsker luksusbiler, sjov og eventyr – og som vil have en køreoplevelse lidt ud over det sædvanlige
| Batteri | 12V / 7500 Ah Lithium |
| Farve | Sort |
| Motor | 2x 12V Motors |
| Hjul | Kraftige gummihjul |
| Sæde | Komfortabelt lædersæde |
| Fjernbetjening | 2.4GHz (fuld forældrekontrol) |
| Funktioner | Lys, lyd og musik |
| Volumenkontrol | Ja |
| Tilslutning | MP3- og USB-tilslutning |
| Døre | Oplukkelige |
| Sidespejle | Ja |
| Sikkerhed | Sikkerhedssele |
| Batteriindikator | Ja |
| Maks. brugervægt | 30 kg. |
| Mål (samlet) | 110,5x69x56,5 cm |
| Nettovægt | 17 kg. |
| Oplader | Medfølger |