Giv dit barn følelsen af at køre en ægte sportsvogn med denne elegante Mercedes AMG GTR elbil. Med sit aggressive design, flotte detaljer og autentiske look er den perfekt til små bilentusiaster, der elsker fart og stil.
Bilen er udstyret med et kraftigt 12V batteri og to motorer, som sikrer en stabil og jævn kørsel. De bløde EVA-gummihjul giver ekstra komfort og godt vejgreb, mens det komfortable lædersæde gør køreturen endnu mere behagelig.
Den er spækket med funktioner som lys, lyd, musik og mulighed for tilslutning via MP3/USB, så barnet kan nyde sine yndlingssange under kørslen. Med frem- og bakgear er bilen nem at styre, og den medfølgende 2.4 GHz fjernbetjening giver dig som forælder fuld kontrol ved behov.
Det kompakte og sporty design gør bilen ideel til både indendørs og udendørs brug, og den er perfekt som gave til børn, der drømmer om deres egen luksusbil.
En oplagt gave til små racerkørere, der vil køre med stil
| Batteri | 12V / 4 Ah Li-Ion |
| Farve | Sort |
| Motor | 2x 12V Motors |
| Hjul | Kraftige gummihjul |
| Sæde | Komfortabelt lædersæde |
| Fjernbetjening | 2.4GHz (fuld forældrekontrol) |
| Funktioner | Lys, lyd og musik |
| Volumenkontrol | Ja |
| Tilslutning | MP3- og USB-tilslutning |
| Døre | Oplukkelige |
| Sidespejle | Ja |
| Sikkerhed | Sikkerhedssele |
| Batteriindikator | Ja |
| Maks. brugervægt | 25 kg. |
| Mål (samlet) | 98,5x55x41 cm |
| Nettovægt | 15 kg. |
| Oplader | Medfølger |
Giv dit barn følelsen af at køre en ægte sportsvogn med denne elegante Mercedes AMG GTR elbil. Med sit aggressive design, flotte detaljer og autentiske look er den perfekt til små bilentusiaster, der elsker fart og stil.
Bilen er udstyret med et kraftigt 12V batteri og to motorer, som sikrer en stabil og jævn kørsel. De bløde EVA-gummihjul giver ekstra komfort og godt vejgreb, mens det komfortable lædersæde gør køreturen endnu mere behagelig.
Den er spækket med funktioner som lys, lyd, musik og mulighed for tilslutning via MP3/USB, så barnet kan nyde sine yndlingssange under kørslen. Med frem- og bakgear er bilen nem at styre, og den medfølgende 2.4 GHz fjernbetjening giver dig som forælder fuld kontrol ved behov.
Det kompakte og sporty design gør bilen ideel til både indendørs og udendørs brug, og den er perfekt som gave til børn, der drømmer om deres egen luksusbil.
En oplagt gave til små racerkørere, der vil køre med stil
| Batteri | 12V / 4 Ah Li-Ion |
| Farve | Sort |
| Motor | 2x 12V Motors |
| Hjul | Kraftige gummihjul |
| Sæde | Komfortabelt lædersæde |
| Fjernbetjening | 2.4GHz (fuld forældrekontrol) |
| Funktioner | Lys, lyd og musik |
| Volumenkontrol | Ja |
| Tilslutning | MP3- og USB-tilslutning |
| Døre | Oplukkelige |
| Sidespejle | Ja |
| Sikkerhed | Sikkerhedssele |
| Batteriindikator | Ja |
| Maks. brugervægt | 25 kg. |
| Mål (samlet) | 98,5x55x41 cm |
| Nettovægt | 15 kg. |
| Oplader | Medfølger |