Giv dit barn en helt unik køreoplevelse med denne smukke Mercedes 300S veteran elbil. Med sit klassiske design og eksklusive detaljer skiller denne model sig ud fra de moderne elbiler og bringer ægte retro-luksus ind i legen.
Bilen er udstyret med et kraftigt 12V batteri og to motorer, som sikrer en stabil og jævn kørsel med hastigheder op til 6 km/t. De bløde EVA-gummihjul giver god komfort og gør bilen velegnet til både indendørs og udendørs brug.
Det elegante design kombineres med moderne funktioner som LED-lygter, musik og mulighed for tilslutning via USB eller SD, så barnet kan nyde sine yndlingssange under kørslen. Det komfortable lædersæde og de flotte detaljer giver en autentisk og luksuriøs oplevelse.
Bilen kan styres af barnet selv eller via den medfølgende 2.4 GHz fjernbetjening, så du som forælder altid har kontrol. Med sikkerhedssele og stabil konstruktion er der også tænkt på trygheden.
En perfekt gave til børn, der elsker klassiske biler og ønsker noget helt særligt
| Batteri | 10.8V / 5Ah Li-ion |
| Farve | Sort |
| Motor | 2x 12V / 45W Motors |
| Hjul | Kraftige gummihjul |
| Sæde | Komfortabelt lædersæde |
| Fjernbetjening | 2.4GHz (fuld forældrekontrol) |
| Funktioner | Lys & Lyd |
| Volumenkontrol | Ja |
| Tilslutning | MP3- og USB-tilslutning |
| Døre | Oplukkelige |
| Sidespejle | Ja |
| Sikkerhed | Sikkerhedssele |
| Batteriindikator | Ja |
| Maks. brugervægt | 30 kg. |
| Mål (samlet) | 132x67x54 cm |
| Nettovægt | 21 kg. |
| Oplader | Medfølger |
Giv dit barn en helt unik køreoplevelse med denne smukke Mercedes 300S veteran elbil. Med sit klassiske design og eksklusive detaljer skiller denne model sig ud fra de moderne elbiler og bringer ægte retro-luksus ind i legen.
Bilen er udstyret med et kraftigt 12V batteri og to motorer, som sikrer en stabil og jævn kørsel med hastigheder op til 6 km/t. De bløde EVA-gummihjul giver god komfort og gør bilen velegnet til både indendørs og udendørs brug.
Det elegante design kombineres med moderne funktioner som LED-lygter, musik og mulighed for tilslutning via USB eller SD, så barnet kan nyde sine yndlingssange under kørslen. Det komfortable lædersæde og de flotte detaljer giver en autentisk og luksuriøs oplevelse.
Bilen kan styres af barnet selv eller via den medfølgende 2.4 GHz fjernbetjening, så du som forælder altid har kontrol. Med sikkerhedssele og stabil konstruktion er der også tænkt på trygheden.
En perfekt gave til børn, der elsker klassiske biler og ønsker noget helt særligt
| Batteri | 10.8V / 5Ah Li-ion |
| Farve | Sort |
| Motor | 2x 12V / 45W Motors |
| Hjul | Kraftige gummihjul |
| Sæde | Komfortabelt lædersæde |
| Fjernbetjening | 2.4GHz (fuld forældrekontrol) |
| Funktioner | Lys & Lyd |
| Volumenkontrol | Ja |
| Tilslutning | MP3- og USB-tilslutning |
| Døre | Oplukkelige |
| Sidespejle | Ja |
| Sikkerhed | Sikkerhedssele |
| Batteriindikator | Ja |
| Maks. brugervægt | 30 kg. |
| Mål (samlet) | 132x67x54 cm |
| Nettovægt | 21 kg. |
| Oplader | Medfølger |