Montering
Lupo Isofix-autostolen til børn giver en optimal tilpasning til ethvert bilsæde takket være de individuelt justerbare Isofix-forbindelser og Top-Tether-systemet. På den måde kan du være sikker på, at autostolen er fast og stabilt monteret, hvilket sikrer maksimal sikkerhed for dit barn.
Justerbar hovedstøtte
Vores autostol til børn er udstyret med en hovedstøtte, der kan justeres i 13 trin og vokser med dit barn. Hovedstøtten kan hurtigt og nemt tilpasses barnets højde og sikrer dermed en optimal siddeposition.
Sidebeskyttelse
Lupo Isofix er udstyret med optimal sidekollisionsbeskyttelse og beskytter dermed dit barns hoved, skuldre og bækken. Takket være placeringen af sidebeskyttelsen kan dit barn stadig sidde komfortabelt og kigge ud af vinduet.
Vores Lupo 2 Isofix er en alsidig autostol til børn. Den i-Size-godkendte autostol monteres nemt med Isofix i kombination med Top-Tether (op til 105 cm) og giver optimal beskyttelse til børn op til en højde på 150 cm. Den forbedrede sidekollisionsbeskyttelse (SIPS PROTECT) sørger for ekstra sikkerhed på alle jeres eventyr.
Lupo 2 Isofix er ikke kun sikker, men også komfortabel. Sele- og låsepuder samt den ergonomisk formede sædeflade sikrer høj komfort - selv på længere ture. Praktisk: Den 13-trins justerbare hovedstøtte gør, at autostolen vokser med dit barn. Derudover kan 5-punktsselen nemt gemmes væk i autostolen, når barnet er over 100 cm - helt uden besværlig afmontering.
| Udvendige mål (BxHxL) | 44x61,5x47 cm |
| Vægt | 8,7 kg. |
| Siddeområde bredde | 33 cm |
| Siddeområde dybde | 31 cm |
| Justerbar ryglæn med nakkestøtte | 49-75 cm |
| Anbefalet højde til børn | 76 til 150 cm |
| Isofix | Ja |
| Toptether | Ja |
| Sidekollisionsbeskyttelse | Ja |
| Farve | Sort |
| Materiale | Stellet HDPE-plast og betrækket er 100% polyester |
| Vaskbart betræk | Ja, ved 30 grader |
| Godkendelse | ECE R129/03 |
| Montering | 3-punktssele eller 5-punktssele |
| Titel | Type | Størrelse | Download |
|---|---|---|---|
| Manual-150.pdf | 7.50MB | Download | |
| Manual-151.pdf | 7.50MB | Download |
Montering
Lupo Isofix-autostolen til børn giver en optimal tilpasning til ethvert bilsæde takket være de individuelt justerbare Isofix-forbindelser og Top-Tether-systemet. På den måde kan du være sikker på, at autostolen er fast og stabilt monteret, hvilket sikrer maksimal sikkerhed for dit barn.
Justerbar hovedstøtte
Vores autostol til børn er udstyret med en hovedstøtte, der kan justeres i 13 trin og vokser med dit barn. Hovedstøtten kan hurtigt og nemt tilpasses barnets højde og sikrer dermed en optimal siddeposition.
Sidebeskyttelse
Lupo Isofix er udstyret med optimal sidekollisionsbeskyttelse og beskytter dermed dit barns hoved, skuldre og bækken. Takket være placeringen af sidebeskyttelsen kan dit barn stadig sidde komfortabelt og kigge ud af vinduet.
Vores Lupo 2 Isofix er en alsidig autostol til børn. Den i-Size-godkendte autostol monteres nemt med Isofix i kombination med Top-Tether (op til 105 cm) og giver optimal beskyttelse til børn op til en højde på 150 cm. Den forbedrede sidekollisionsbeskyttelse (SIPS PROTECT) sørger for ekstra sikkerhed på alle jeres eventyr.
Lupo 2 Isofix er ikke kun sikker, men også komfortabel. Sele- og låsepuder samt den ergonomisk formede sædeflade sikrer høj komfort - selv på længere ture. Praktisk: Den 13-trins justerbare hovedstøtte gør, at autostolen vokser med dit barn. Derudover kan 5-punktsselen nemt gemmes væk i autostolen, når barnet er over 100 cm - helt uden besværlig afmontering.
| Udvendige mål (BxHxL) | 44x61,5x47 cm |
| Vægt | 8,7 kg. |
| Siddeområde bredde | 33 cm |
| Siddeområde dybde | 31 cm |
| Justerbar ryglæn med nakkestøtte | 49-75 cm |
| Anbefalet højde til børn | 76 til 150 cm |
| Isofix | Ja |
| Toptether | Ja |
| Sidekollisionsbeskyttelse | Ja |
| Farve | Sort |
| Materiale | Stellet HDPE-plast og betrækket er 100% polyester |
| Vaskbart betræk | Ja, ved 30 grader |
| Godkendelse | ECE R129/03 |
| Montering | 3-punktssele eller 5-punktssele |
| Titel | Type | Størrelse | Download |
|---|---|---|---|
| Manual-150.pdf | 7.50MB | Download | |
| Manual-151.pdf | 7.50MB | Download |