Giv dit barn en anderledes og sjov køreoplevelse med denne imponerende Mercedes Actros el-lastbil. Perfekt til børn, der elsker store køretøjer og vil lege chauffør med stil.
Denne licenserede model er udstyret med et kraftigt 24V batteri og hele 4 motorer, som sikrer en stabil og jævn kørsel. Den klarer både asfalt og lettere ujævnt terræn, mens affjedring på alle hjul og solide gummidæk giver høj komfort og godt vejgreb.
Kabinen er udstyret med et komfortabelt lædersæde samt funktioner som lys, lyd og MP3, så køreturen bliver både realistisk og underholdende. Med frem- og bakgear er lastbilen nem at manøvrere, og den digitale batteriindikator giver et godt overblik over strømniveauet.
For ekstra tryghed kan bilen styres via den medfølgende 2.4 GHz fjernbetjening, så forældre altid kan tage kontrollen.
En perfekt gave til børn, der elsker lastbiler, leg og store eventyr
| Batteri | 2x 12V / 4.5Ah Li-Ion Batterier |
| Farve | Blå |
| Motor | 4x 12V motors |
| Hjul | Kraftige gummihjul |
| Sæde | Komfortabelt lædersæde |
| Fjernbetjening | 2.4GHz (fuld forældrekontrol) |
| Funktioner | Lys, lyd og musik |
| Volumenkontrol | Ja |
| Tilslutning | MP3- og USB-tilslutning |
| Døre | Oplukkelige |
| Sidespejle | Ja |
| Sikkerhed | Sikkerhedssele |
| Batteriindikator | Ja |
| Maks. brugervægt | 30 kg. |
| Mål (samlet) | 126x68x102 cm |
| Nettovægt | 31 kg. |
| Oplader | Medfølger |
Giv dit barn en anderledes og sjov køreoplevelse med denne imponerende Mercedes Actros el-lastbil. Perfekt til børn, der elsker store køretøjer og vil lege chauffør med stil.
Denne licenserede model er udstyret med et kraftigt 24V batteri og hele 4 motorer, som sikrer en stabil og jævn kørsel. Den klarer både asfalt og lettere ujævnt terræn, mens affjedring på alle hjul og solide gummidæk giver høj komfort og godt vejgreb.
Kabinen er udstyret med et komfortabelt lædersæde samt funktioner som lys, lyd og MP3, så køreturen bliver både realistisk og underholdende. Med frem- og bakgear er lastbilen nem at manøvrere, og den digitale batteriindikator giver et godt overblik over strømniveauet.
For ekstra tryghed kan bilen styres via den medfølgende 2.4 GHz fjernbetjening, så forældre altid kan tage kontrollen.
En perfekt gave til børn, der elsker lastbiler, leg og store eventyr
| Batteri | 2x 12V / 4.5Ah Li-Ion Batterier |
| Farve | Blå |
| Motor | 4x 12V motors |
| Hjul | Kraftige gummihjul |
| Sæde | Komfortabelt lædersæde |
| Fjernbetjening | 2.4GHz (fuld forældrekontrol) |
| Funktioner | Lys, lyd og musik |
| Volumenkontrol | Ja |
| Tilslutning | MP3- og USB-tilslutning |
| Døre | Oplukkelige |
| Sidespejle | Ja |
| Sikkerhed | Sikkerhedssele |
| Batteriindikator | Ja |
| Maks. brugervægt | 30 kg. |
| Mål (samlet) | 126x68x102 cm |
| Nettovægt | 31 kg. |
| Oplader | Medfølger |